Tulumaksumäärad Eesti ja Prantsusmaa vahel alanevad

29. mai 2001, 12:21

Mai algusest jõustus Eesti ja Prantsusmaa vaheline tulu- ja kapitalimaksuga topeltmaksustamise vältimise ning maksudest hoidumise tõkestamise leping.

ASi IMG Konsultant juristi Ranno Tigase selgitusel tähendab leping seda, et alanenud on kinnipeetava tulumaksumäärad Eesti ja Prantsuse maksuresidentide vahelistes tehingutes. Samas muutub lihtsamaks infovahetamine Eesti ja Prantsusmaa maksuametite vahel ning teineteist abistatakse maksude sissenõudmisel.

'Kuna leping kehtib tagasiulatuvalt alates 1. jaanuarist 1996, siis on võimalik enammakstud tulumaksu teisest riigist tagasi taotleda.
Eesti maksudest kehtib nimetatud maksuleping tulumaksu, kohaliku tulumaksu ja maamaksu suhtes. Dividendide 5%-se tulumaksumäära rakendamiseks on nõutud, et dividendisaava äriühingu osalus oleks dividendide maksjas vähemalt 10%. Ülejäänud juhtudel on dividendidelt kinnipeetav tulumaks 15%. Intressidelt kinnipeetav tulumaks on maksimaalselt 10%, kasutustasult 5% või 10%. Vastavalt maksulepingu protokollile on nende soodustusmaksumäärade rakendamiseks vajalik residentsuse tõend.'

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing