Soome püüab lihtsustada töölubade saamist

06. juuni 2001, 16:45

Soome püüab lihtsustada välismaalastele töölubade väljastamist, pöörates erilist tähelepanu ka töötajate perekondade loasaamise lihtsustamisele, kirjutab tänane Helsingin Sanomat.

Ümbervaatamisel on kogu välismaalasi puudutav seadus, mille uus versioon peaks jõustuma 2003. aastal. Erilist tähelepanu on eelnõus pööratud sellele, kuidas hõlbustada muuhulgas Soome võõrtööliste pereliikmete elamislubade saamist.

Siseministeeriumi vastavas töörühmas valitseb üksmeel, et töölubade taotlemise protsess vajab uuendamist ning loa taotlemine lihtsustamist, ütles lehele Olli Sorainen Soome tööministeeriumist.

Mõnevõrra on pehmenenud veel läinud aastal kehtinud ranged kutsenõuded, samuti on loodud uus institutsioon tööloataotluste läbivaatamise kiirendamiseks.

Keskmiselt kulub väljastpoolt Euroopa Liitu tööloa taotlejal loa saamiseks aega kaks kuni kolm kuud. Perede puhul võib protsess venida kuni poole aastani.

Endiselt käib suur osa välistööjõust Soomes maasikaid korjamas. Otsitud IT-spetsialiste on arvatust palju vähem. Suurfirmadest on Nokias tööl 1300 välismaalast, kes esindavad 85 rahvust. Palju välismaalasi töötab ka ehituse alal.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing