Esmaspäev 5. detsember 2016

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Eesti ei lase Filipiini meremehi kaldale

12. juuni 2001, 08:14

Muuga sadamasse kütuse järele tulnud Kreeka tankeri filipiinlastest meeskond ei pääsenud isegi kaldale misjonikeskusesse õlut jooma ja palvetama, sest erinevalt teistest riikidest ei pea Eesti võimud nende meremehepasse maale laskmisel piisavaks dokumendiks, kirjutab Postimees.

Inglismaalt eelmisel kolmapäeval Muugale jõudnud Kreeka tankeri Enarios Sephiros 33 meeskonnaliikmest pääses maale kõigest 3 meest, kellel oli piirivalvele peale meremehe passi ette näidata Libeeria kodakondsust tõendav dokument.

Ülejäänud meeskonna laevale jätmise põhjus on rahvusvahelise tööorganisatsiooni ILO konventsioonis, millega Eesti viis aastat tagasi liitus. Kuna Libeeriast erinevalt pole Filipiinid seal kirjas, siis ei lubanudki piirivalve neil ilma viisata maale astuda.

?Kujutage ette, mehed on vahest isegi mitmeid nädalaid merel ja kui nad korrakski maale saaksid astuda, vaatab piirivalve neid sadamas kui tavalisi turiste ja nõuab viisat,? rääkis Postimehele ühe stividorfirma esindaja, kes ei tahtnud oma nime tekkida võivate probleemide vältimiseks avalikustada. ?Mehed ei saanud isegi sadama alal asuvasse misjonikeskuse kabelisse palvetama minna, rääkimata koju helistamisest.?

Kreeka tankeri meeskond polnud eelmisel nädalal ainus, keda kuivale maale ei lastud. Samamoodi pidid laevas aega surnuks lööma päev hiljem Muugale sildunud türklased ning mitme allika kinnitusel pole viimase aasta jooksul olnud ühtegi probleemidevaba nädalat.

Rahvusvahelise transporditöötajate föderatsiooni inspektor Jaanus Kuiv ütles, et tema teada ei tehta üheski teises Euroopa sadamas sellest probleemi, kui meremees on pärit maalt, mis pole liitunud meremeeste liikumist võõras riigis lihtsustava ILO konventsiooniga.

?Meremehepassist piisab, meilgi olnud filipiinlaste dokumendid olid kõik korras, kuid Eesti neid maale ei lasknud,? lausus ta.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing