Informaatikanõukogu: raha UMTSi litsentsidest peaks minema IT arendamiseks

15. juuni 2001, 16:11

Tänasel informaatikanõukogu istungil otsustati toetada seisukohta, et kolmanda põlvkonna mobiilside (UMTS) tegevuslubade müügist saadav raha peaks leidma sihtotstarbelist kasutamist IT valdkonna arendamiseks.

Teede- ja sideministeeriumi IT ala asekantsler Mait Heidelberg ütles, et eelkõige peaks UMTSi tegevuslubade müügis saadav tulu minema hariduse ja koolituse vajadusteks.

<pilt#ToivoJyrgenson.jpg#Infonõukogu juhatuse esimees Toivo Jürgenson#150#172#0> Varem on räägitud sellest, et iga mobiilsideoperaator, kes soovib osaleda kolmanda põlvkonna lubade konkursis, peab maksma riigile 50-100 miljonit krooni tagastamata tasu.

Nõukogu esimees on teede- ja sideminister Toivo Jürgenson. Nõukogu liikmed on teede- ja sideministeeriumi asekantsler Mait Heidelberg, Eesti Ühispanga asepresident Tõnu Liik, Baltic Computer Systems ASi nõukogu esimees Ants Sild, Oracle Balticsi juhatuse esimees Ants Urvak, peaministri nõunik Linnar Viik,
Marju Lauristin, Dateli juht Urmas Kõlli, TÜ rektor Jaak Aaviksoo ning teede- ja sideministeeriumi riigi infosüsteemide osakonna juhataja Arvo Ott.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing