Vandeadvokaat Pilv: juhatuse pöördumine oli üksmeelne

Raimo Ülavere 08. august 2001, 15:40

Eilne advokatuuri juhatuse pöördumine, milles peetakse maksupolitsei poolt läbi viidud läbiotsimist advokaadibüroos Legalia ebaseaduslikuks, võeti juhatuses vastu üksmeelselt, kinnitas juhatuse liige, vandeadvokaat Aivar Pilv.

Pilve sõnul seitsme liikmelises juhatuses küll hääletamist ei toimunud, kuid pöördumine oli üksmeelne juhatuse seisukoht. Pilv kinnitas, et juhatuse pöördumine polnud initsieeritud juhatuse esimehe Üllar Talviste ja - liikme Andres Aaviku poolt, kes mõlemad esindavad Ernesto Preatoniga seotud ettevõtteid.

Pilve sõnul tuleb antud juhtumil eristada kahte küsimust. Esimene on konkreetse kriminaalasja eeluurimine, millesse advokatuuri juhatus Pilve sõnul ei kavatse kuidagi sekkuda. Teine on aga kehtivast õiguskorrast, põhiseadusest ja advokatuuriseadusest lähtuv küsimustik. ?Juhatus nägi maksupolitsei tegevuses teravat vastuolu kehtivate seadustega,? kinnitas Pilv. Ta viitas advokatuuri seadusele, kus on kirjas, et ?Advokaadilt ja advokatuuri või advokaadibüroo töötajalt ega advokaadibüroost ei või ära võtta õigusteenust osutades saadud teabekandjaid.?

Maksupolitsei poolt läbi viidud läbiotsimise asemel oleks saanud Pilve hinnangul asja teisiti lahendada. Maksupettuses kahtlustatava ettevõtte Baltic Investmentsi juhi Aivar Pihlaku, kes on advokaadibüroo töötaja ja kes seega tegutseb ka advokatuuri seaduse raames, oleks maksuamet saanud välja kutsuda, käsitledes teda uuritava ettevõtte juhina ning teha talle ettepanek dokumentide välja andmiseks, rääkis Pilv. ?Esialgsetel andmetel on büroost viidud 514 lehekülge dokumente, millest kõik ei käsitlenud uuritavat ettevõtet,? märkis Pilv.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing