ETV ja Eesti Raadio ühendatakse

21. august 2001, 10:39

Valitsus kiitis täna heaks Eesti Rahvusringhäälingu seaduse eelnõu, mille eesmärk on ühendada Eesti Televisioon ja Eesti Raadio, asutades uue avalik-õigusliku juriidilise isiku Eesti Rahvusringhääling.

Eesti Televisioon ja Eesti Raadio lõpetavad oma tegevuse Rahvusringhäälingu asutamisega. Seletuskirja kohaselt on ühe isikuna tegutsedes võimalik säästlikumalt majandada ja paindlikumalt korraldada Eesti Televisiooni ja Eesti Raadio tegevuseks vajalike rahaliste vahendite kasutamist.

Rahvusringhäälingul on üks juhtimisstruktuur, kusjuures televisioon ja raadio on Rahvusringhäälingu struktuuriüksused. Eelnõuga määratakse kindlaks Rahvusringhäälingu tegevuse alused ja eesmärk ning õigused ja kohustused, samuti Eesti Televisiooni ja Eesti Raadio lõpetamise ning Rahvusringhäälingu asutamise kord.

Rahvusringhäälingu tegevuse põhimõtted on sätestatud kehtivas Ringhäälinguseaduses ning seletuskirja kohaselt reguleerib eelnõu eelkõige neid asjaolusid, mis jäävad Ringhäälinguseaduse reguleerimisalast välja.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing