Riigikantselei ostis valitsusele 107 000kroonise piljardilaua

23. august 2001, 08:13

Peaminister Mart Laari tööruumide all Stenbocki maja võlvkeldris näitavad madalale seatud lambid valgust mullu riigikantselei ostetud Inglise piljardilauale, mis võttis riigieelarvest peaaegu 107 000 krooni, kirjutab Postimees.

Snookeri mängimiseks vajaliku piljardilaua ostmise avastas riigikontroll, kes auditeeris riigikantselei majandustegevust.

Riigikontrolörid kirjutasid seepeale nõtke sulega eile avalikustatud kontrollakti: ?Riigikontroll ei avalda arvamust, kas nimetatud põhivara on soetatud, arvestades riigikantselei põhifunktsioonide täitmisest tulenevaid kohustusi ja kas põhivara on soetatud säästlikult.?

Riigikantselei pressinõunik Jaanus Rankla ei näe 106 940 krooni maksnud mängulauas midagi taunimisväärset.

?Riigikontrolli hoones ning enamikus ministeeriumihoonetes on saunad, riigikogu liikmetele on rajatud saunaga spordisaal. Kas nimetatud rajatised on riigivõimu teostamiseks vajalikud?? õigustas Rankla piljardilaua ostu. ?100 000kroonine snookerilaud on odavam kui mis iganes saun või spordisaal.?

Piljardilaua ostu õigustamist parlamendilossi spordisaali ja saunaga nimetas Riigikogu aseesimees Peeter Kreitzberg (Keskerakond) ebakorrektseks. Tema hinnangul on 107 000kroonine mängulaud vähestele mõeldud luksusese.

Toompea lossi väikeses spordisaalis käib tervist tugevdamas aga ligi paarsada inimest - parlamendi liikmed ja riigikogu kantselei töötajad. ?Valitsuse hoonesse aga sellise piljardilaua ostmine on häbiväärne lugu,? ägestus Kreitzberg.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing