Reiljan hülgas Savisaare

29. august 2001, 08:05

Riigikogus tulemusteta lõppenud presidendivalimised põhjustavad uut poliittülide lainet: lisaks käärivale võimuliidule pööras tülli ka opositsioon, kirjutab Eesti Päevaleht.

Seni ühist kandidaati toetanud Keskerakonna ja Rahvaliidu teed läksid riigikogu presidendivalimiste eilsetes voorudes lahku ning valimiskogus võistlevad kolmikliidu kandidaatide vastu konkurentidena nii Peeter Kreitzberg kui ka Arnold Rüütel.

Rahvaliidu esimees Villu Reiljan ütles, et nad ootasid Keskerakonnalt vihjet, et esmaspäeval Kreitzbergi toetamise eest saavad nad vastu toetuse Rüütlile. ?Seda vihjet ei tulnud. Sellest hetkest on Kreitzberg Arnold Rüütli konkurent,? ütles Reiljan. ?Olime rääkinud pikalt, et nad peavad andma meile väga selgeid sõnumeid.?

Keskerakonna liider Edgar Savisaar kinnitas pärast eilseid hääletusi, et erakond arvestas kümne hääle kaotusega. ?Kaotasime ainult kolm. Mina oskan siit teha ainult niisugust järeldust, et juba hommikul Rahvaliit tegelikult ei hääletanud meie poolt, kuigi lubas seda,? ütles Savisaar. ?Ainus võimalus, et seitse häält olime kaotanud juba hommikul.?

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing