USA aktsiaturud kukkusid kolmandat kauplemispäeva järjest

Peeter Koppel 30. august 2001, 09:31

Ühendriikide aktsiaturud üritasid küll eilse kauplemispäeva alguses tõusu, saades tuge sellest, et USA majanduskasv oli vaatamata mõningatele ootustele teises kvartalis siiski positiivne, kuid tõus jäi äärmiselt üürikeseks ning turud lõpetasid kolmandat kauplemispäeva järjest miinuses.

Maailma suurima majanduse kasvamine teises kvartalis 0,2 protsendi võrra ei suutnud turuosalistele anda tunnistust sellest, et aktsiahindade peamine mõjutaja ehk ettevõtete kasumlikkus lähiajal paranema hakkab. Seetõttu jäigi esialgne positiivne reaktsioon lühikeseks.

Analüütikute hinnangul on turu ettevaatlikkus tingitud lähenevast pikast nädalavahetusest ja sellest, et makrotasandi uudised on jätkuvalt vasturääkivad. Turg vajaks praeguses staadiumis uudiseid, mis selgelt viitaks, et ettevõtete kasumid on paranemas. Analüütikute hinnangul ei piisa enam ühest või kahest uudisest, et turgu langusspiraalist välja tuua. Vaja oleks juba rohkem kui ühte uudist, et turgude meeleolud paraneksid. Turuosalistel on selgelt meeles, mis juhtus pärast ühte Cisco <GR#US.CSCO> head uudist. Turg siis küll kosus, kuid mitte kauaks ja praeguseks on sellest hinnarallist järel vaid mälestus.

Häid uudiseid ettevõtete tasandilt ei näi praegu paistvat. Eile teatas äri olulisest koomaletõmbamisest personaalarvutite tootja Gateway <GR#US.GTW>. Mikrokiipide tootja Advanced Micro Devices <GR#US.AMD> hoiatas selle eest, et ettevõtte käive tuleb käesolevas kvartalis oodatust väiksem. Investeerimispank Merrill Lynch teatas Juniper Networksi <GR#US.JNPR> ja Sun Microsystemsi <GR#US.SUNW> kasumiprognooside kärpimisest.

<a href='http://finance.yahoo.com/q?s=^IXIC d=5d' target='_vbors'>Nasdaqi üldindeks</a> sulgus eile 1,17 protsendi võrra madalamal 1843,17 punktil.

<a href='http://finance.yahoo.com/q?s=^DJI d=5d' target='_vbors'>Dow Jonesi</a> tööstuslik keskmine sulgus aga 10 090,90 punktil ehk teisipäevaga võrreldes 1,28 protsenti madalamal. Indeksi 30st komponendist tõusid ainult McDonald?s <GR#US.MCD> a SBC Communications <GR#US.SBC>.

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing