Kauplused pakuvad alla 4kuustele imikutele neile sobimatut putru

26. september 2001, 08:08

Lastearstide kinnitusel ei tohi sööta titetoite alla nelja kuu vanustele lastele, kuid sellest hoolimata on kaupluseletid täis selles vanuses ja isegi noorematele mõeldud püreesid ja putrusid, kirjutab Postimees.

Mullu kehtima hakanud toiduseadusele ja titetoitude müümist reguleerivatele määrustele vaatamata on müügil eksitavate etikettidega püreed ning lastetoite reklaamitakse jätkuvalt kui väikelapsele enim sobivaid rinnapiima asendajaid. See sunnib noori vanemaid kaupluselettide ees omapäi otsuseid tegema ja hulgimüüjate reklaame sõna-sõnalt võtma.

?Rinnapiima peab laps saama ikkagi kuni esimese eluaastani ja miks mitte kauemgi,? ütles ämmaemandate ühingu president Ülle Lember. ?Mingil juhul ei tohi kaupluses müüdavaid teisi beebitoite soovitada noorematele kui nelja kuu vanustele.?

Dietoloog ja lastearst Külli Mitt peab nii rinnapiima asendajaid kui ka teisi poodides müüdavaid titetoite noorematele kui kuuekuustele sobimatuks. ?Lapse seedetrakt ei ole nii küps, et toitudes sisalduvaid aineid lõhustada,? selgitas ta.

Tervisekaitseinspektsiooni pressiesindaja Agnes Jürgensi sõnul pole nendeni jõudnud ühtegi kaebust, et müügil olevad titetoidud kujutaksid väikelastele mingit ohtu. ?Kui aga arstidel on nende kohta kaebusi või kui nad arvavad, et need load tuleks üle vaadata, siis peaksid nad pöörduma meie poole,? lisas pressiesindaja Jürgens.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing