Börsiülevaade: Eesti Telekomi tehingute aktiivsus 19 kuu kõrgeim

05. oktoober 2001, 15:22

Eesti Telekomi aktsiatele neljapäeval alanud ajujaht kandus ka tänasesse päeva, kui Eesti Telekomi aktsia kerkis viimase üheksateist ja poole kuu aktiivseima börsipäeva jooksul ligi 6%, tasemeni 62,50 krooni.

Tänase päeva jooksul tehti Eesti Telekomi aktsiatega 213 tehingut. Sellist aktiivsust ei ole pärast 2000. aasta 16. veebruarit nähtud.

Ka aktsiatehingute kogumaht, mis küündis üle 17 mln krooni, oli tugevaim näitaja pärast selle aasta juuni algust, mil Eesti Telekomi aktsiatega tehti hiigelkäibeid, et saada või mitte saada endale 5,5-krooniseid dividende.

Kuna tänase päeva esimese kümne minutiga rallis Eesti Telekomi aktsia koguni 64,50 kroonini ehk 9,3% kõrgemale eilsest sulgemishinnast, võib arvata, et oli päris palju investoreid, kes eile ei julgenud lihtsalt aktsiaid osta ja asja üle päev otsa aru pidasid.

Suur hulk võis olla aga ka selliseid, kelleni eilne Telia uudis osta paari nädala jooksul Soneralt kokku viimase Baltikumi telekomi osalused, jõudis kohale väikese viivitusega.

Igatahes peale hommikust pooletunnist rabelemist oli turul ostjate ja müüjate hulk stabiliseerinud ning pärastlõunal oli tunda juba kasumite väljavõtmist. On ju Eesti Telekomi aktsia 12. septembri päevasisesest 40-kroonisest hinnast kosunud juba 56%.

Nüüd juba üle nädala aja 140 krooni ümber kohta otsinud Hansapanga <GR#EE.HP> aktsia jätkas ka täna stabiilselt, sulgudes 141,25 kroonil ehk 0,4% madalamal kui päev varem.

Seevastu on olnud näha kerkivat huvi tõusu Norma <GR#EE.NORMA> aktsia vastu, mis peatus viimase kuu aja kõrgeimal 47,80 krooni tasemel, mis teeb päevaseks tõusuks napilt üle 3%.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing