Noorte sooduslaenu saab ka Balti Ameerika Ettevõtlusfondist

16. oktoober 2001, 15:38

Krediidi ja Ekspordi Garanteerimise Sihtasutus KredEx sõlmis Balti Ameerika Ettevõtlusfondile (BalAEF) kuuluva Balti-Ameerika Investeeringute Aktsiaseltsiga koostöölepingu 'Noore Pere' ja 'Noore Oma Kodu' laenude väljastamiseks.

Nüüd on noortel peredel ja noortel spetsialistidel lisaks pankadele võimalik 10 %-lise omafinantseeringuga laenu saada ka BalAEF`st, kasutades lisatagatisena KredEx`i garantiid. Võrreldes pankadega ei ole BalAEF`st võetud laenu enneaegsel tagasimaksmisel trahvi. BalAEF`i eluasemelaenu intressid algavad 8%-st.

BalAEF`le eraldatud garantiilimiitide abil on võimalik väljastada eluasemelaene 17 miljoni krooni väärtuses.

Noore Pere laenu võivad taotleda pered või üksikvanemad, kes kasvatavad vähemalt ühte alla 16-aasta vanust last. Noore Oma Kodu laenud on mõeldud noortele kõrg- või keskeriharidusega kuni 35-aastastele inimestele.

Siiani on KredEx nimetatud projektide raames teinud koostööd Hansapanga, Eesti Ühispanga, Sampo Panga, Hansa Liising Eestiga, Merita Panga ja Eesti Krediidipangaga. KredEx`i garantiidega on noortele peredele väljastatud üle 2000 laenu summas 480 miljonit krooni ja noortele spetsialistidele ligi 400 laenu summas 111 miljonit krooni.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    10. November 2009, 00:00
    Otsi:

    Ava täpsem otsing