Soome sulgeb ELi laienemise järel ajutiselt Eestile oma tööturu

24. oktoober 2001, 09:35

Soomes Euroopa Liidu laienemise eest vastutav väliskaubandusminister Kimmo Sasi ütles intervuus Postimehele, et Soome on langetanud otsuse keelustada laienemise järel kaheks aastaks tööjõu vaba liikumine.

'Soomes on ministrite töörühma seisukohaks, et Soome keelustab tööjõu vaba liikumise laienemise järel kaheks aastaks,' ütles Kimmo Sasi. 'Ma ei usu, et seda muudetakse. Isiklikult ei näe ma kuigi suuri probleeme ja ma ei olnud kaheaastase keelu eestvedaja. Aga seda toetavad tugevalt meie ametiühingud.'

'Me tahtsime saavutada kompromissi, millega küll keegi üdini rahul ei ole, kuid mille kõik võisid heaks kiita,' rääkis Sasi.

Sasi peab Euroopa Liidu laienemise puhul tööjõu vaba liikumist üheks olulisemaks probleemiks, kuigi selles suhtes on lahendus olemas.

'Eesti ei ole seda küll heaks kiitnud ja üritab teha eraldi lepnguid liikmesriikidega. Lahendus on siiski enam-vähem teada ka Eesti puhul,' lausus Sasi.

Soome otsus mitte lubada eestlasi laienemise järel kahe aasta jooksul sinna tööle võib olla põhjendamatu, aga seda tuleb mõista, leiab Eesti välisministeeriumi pressiesindaja Taavi Toom.

Ta lisas, et Eesti ja Euroopa Liidu vahelistel läbirääkimistel pole tööjõu vaba liikumise küsimustel veel kokku lepitud.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

Vaata kogu kava
Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing