Valitsusliit on valmis kärpima ministeeriumide kulutusi

Inno Tähismaa 14. november 2001, 15:17

Valitsusliitu kuuluvate riigikogu ja valitsuse liikmete ühisel koosolekul arutati täna 2002. aasta riigieelarve võimaliku kärpimise tagamaid ja ravikindlustusseaduse eelnõu enim vaidlusi põhjustanud sätteid.

Rahandusminister Siim Kallase sõnul peab rahandusministeerium muutunud majanduskliima tõttu vajalikuks kärpida Eesti 2002. aasta majanduskasvu prognoosi ühe protsendipunkti võrra 4,5 protsendile ning teeb kahanenud kasvuprognoosi tõttu valitsusele ja Riigikogule ettepaneku kärpida parlamendi menetluses oleva eelarve tulusid ja kulusid umbes poole miljardi krooni võrra.

Kallas ja peaminister Mart Laar andsid koosolekul ülevaate nendest kuludest, mida tuleks ja oleks võimalik tuleva aasta eelarves kärpida. Valitsus näeb võimalust ennekõike ministeeriumide ülalpidamiskulude kärpimises 3 protsendi võrra. ?Võimalikud kärped ei puuduta eelarve prioriteete,? lubas peaminister Laar.

Konkreetsed ettepanekud riigieelarve võimalikuks kärpimiseks esitab 20. novembri valitsuse istungile valitsusliidu esindajatest koosnev komisjon. Tänasel koosolekul ei langetatud otsuseid eelarve võimaliku kärpimise ja kärbete võimaliku mahu osas.

Sotsiaalminister Eiki Nestor tutvustas koalitsioonikaaslastele põhjuseid, mis on tinginud kehtiva ravikindlustussüsteemi põhjaliku muutmise vajaduse ning selgitas uue ravikindlustusseaduse eelnõu neid sätteid, mis on tekitanud avalikkuses enim vastukaja.

?Eelnõu peaeesmärk on suurendada raha hulka raviteenustele, lühendada ravijärjekordi ning tõsta arstide, õdede, kogu meditsiinipersonali palka,? ütles Nestor.

Sotsiaalministri hinnangul vajutab eelnõule oma pitseri kindlasti asjaolu, et Eestis oli 2000. aastal 575 000 inimest, kelle pealt ravikindlustusmaksu maksti ning ligi 1,3 miljonit kindlustatut. ?Ravitud peavad saama aga kõik,? põhjendas Nestor mõningaid valusaid valikuid, mida eelnõu ette valmistanud töörühmal tuli teha.

Riigikogu hakkab ravikindlustusseaduse eelnõu menetlema lähinädalatel.

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing