Reede 24. veebruar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Parkimistrahvide vastavus põhiseadusele selgub hiljemalt 26. novembriks

14. november 2001, 10:59

Otsuse Tallinna parkimistrahvide vastavuse kohta põhiseadusele teeb riigikohtu üldkogu hiljemalt 26. novembriks, kinnitas Riigikohtu pressitalitus.

Läinud aasta suvel määratud trahvinõude kohtus vaidlustanud advokaat Toomas Liiva leidis oma kaebuses, et tasu nõudmine parkimise eest Tallinna linna avalikel tänavatel ei saa olla avalik-õiguslik koormis, sundkindlustuse makse, trahv, maks ega ka tsiviilõiguslik lõiv või rendisumma. Vastavalt asjaõigusseadusele on avalikud asjad väljaspool tsiviilkäivet, mistõttu oleks parkimistasu võtmine õigusvastane juhul, kui lugeda parkimistasude võtmist eraõiguslikuks tehinguks.
Liiva taotles, et Tallinna volikogu kehtestatud sõidukite tasulise parkimise kord tunnistataks trahvinõuete osas põhiseadusvastaskes.

Riigikohtu üldkogu on Toomas Liiva kaebust arutanud kahel korral - 6. septembril ja viimati 24. oktoobril. Enne viimast arutelu uuris riigikohus ka Tallinna volikogu ja linnavalitsuse, samuti justiitsministri ja õiguskantsleri arvamust asja kohta.

Toomas Liiva ise avaldas lootust, et riigikohtu üldkogu otsus selgub juba järgmisel nädalal.

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing