Saksa pank soovitab firmadel laieneda Baltimaadesse

15. november 2001, 15:26

Saksa Vereins- und WestbankŽi (VuW) hinnangul on Baltikumi 'tiigerriigid' valmis hüppeks ning Saksa firmad peaksid Läänemere äärse majanduspiirkonna arenguvõimalusi ära kasutama.

Selle kuu alguses avaldatud VuW Baltikumi-uuringu kohaselt püsib hoolimata ülemaailmsetest kriisiilmingutest olukord Balti riikides stabiilsena ning majandus kasvab. Kasvumootoritena nimetab pank eratarbimise kasvu, investeeringute hulka ning tugevat ekspordidünaamikat.

Uuring ennustab Eestile, Lätile, Leedule kuni 2005. aastani keskmiseks majanduskasvuks 5 protsenti aastas. Stabiilne rahapoliitika hoolitseb riikide madala inflatsiooninäitaja eest.

VuW hinnangul tekitab Balti riikides probleeme eelkõige suur väliskaubanduse puudujääk.

Uuringu kohaselt on Eesti olnud Balti riikidest edukaim liikuja ELi suunal ning tal on head võimalused püsimiseks esimeses ELi laienemisringis.

Uuringu kohaselt sobivad Balti riigid suurepäraselt allhanke tellimiseks, sest seal on madalad palagakulud, võrreldes läänega tunduvalt soodsam maksusüsteem ning hästikvalifitseeritud tööjõud.

Uuringus viidatakse soodsatele tingimustele tekstiili- ja puidutööstuses. Samuti nimetataks elektroonikatööstust ning rõhutatakse häid sidemeid Vene turuga.

Vuw märgib, et suurimat kasu Baltikumi-buumist võiks lõigata Põhja-Saksamaa ettevõtted. Näiteks Hamburgi sadama transiidikäibest annavad ligi poole Läänemeremaad ning see trend on kasvav. Samuti võidaks kaubandusest Balti riikidega Põhja-Saksamaa logistika- ning laevafirmad.

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing