Börsiülevaade: turud jätkavad tugevana

15. november 2001, 09:58

Kuigi Tallinna börsil on tõus juba üksjagu kestnud ei tohiks täna veel langust tekkida, kuna välisturgude maaklerite sõnul peaks Euroopa börsid täna end küllalt tugevana näitama.

Jõudu annab neile nii USA oktoobrikuu tugev jaekaubandusnäitaja kui ka turgudel leviv kõlakas, et bin Laden on kinni püütud.

Eile figureeris Tallinna börsil ülivõimsalt Eesti Telekomi <GR#EE.ETL> aktsia, mis kerkis 113 tehingu käigus 3,5%, tasemeni 66,50 krooni. Aktsia tõusu toetas nii sideameti positiivne otsus Eesti Mobiiltelefoni osas, kui ka tugev Euroopa telekomisektor.

Kui nädalaga 16,2% üleslennanud Eesti Telekomi aktsia osas mängis maaklerite sõnul kuni teisipäevani rolli välisturgude tõusuga kaasnenud välismaine ostuhuvi, siis eile toetas aktsia tõusu teisipäeval tulnud uudis, et sideamet ei nimeta järgmisel aastal EMTd olulise turujõuga ettevõtjaks üldkasutataval sidumisteenuse turul.

Kuigi antud uudise otsest rahalist mõju ei peeta suureks näitab see suure tõenäosusega riiki esindava sideameti tahtmatust Eesti mõistes gigantse ettevõttega pahuksisse sattuda.

Teiselt poolt on aidanud Telekomi aktsial tõusta ka positiivsed tuuled välisturgudelt.

Eile keskmiselt 3% kerkinud Euroopa telekomisektori tõusu põhjuseks on välisturgude maaklerite sõnul Afganistani sõja positiivsed arengud kui ka see, et sektor pole millegi eriti halvaga viimasel ajal üllatanud.

Peale selle püsib tõus ka investorite lootusel, et sektor hakkab järgemisel aastal juba paranemismärke näitama.

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing