Börsiülevaade: kütusefirmade aktsiad hoiavad Euroopa turge tugevad

23. november 2001, 10:00

Kuigi Euroopa börsidel on täna naftahinna tõusmise tõttu fookuses kütusefirmade aktsiad, peaks maaklerite hinnangul püsima ka ülejäänud turg küllaltki tugev.

Tallinna börsil liikusid eile aktsiaid valdavalt plusspoolel. Korraliku kauplemisaktiivsust üles näidanud aktsiaturul läks kõige paremini Eesti Telekomi <GR#EE.ETL> ja Norma <GR#EE.NORMA> aktsiatel, mis sulgusid vastavalt nelja ja kuue kuu kõrgeimal tasemel.

Kuigi USAs peeti eile tänupüha ning suurtel turgudel on kauplemine vaiksem kui tavapäraselt, liikusid Euroopa börsid passiivsust trotsides ülespoole. Suurimat tõusunurka näitas taas tehnoloogiasektor, mis võis positiivselt mõjuda ka eile 68 kroonini välja vedanud Eesti Telekomi aktsiale.

Kui Tallinnas kerkis Telekomi aktsia lõunaks 2,6% siis Londonis jõudis ettevõtte GDR selle ajaga tõusta vaid 0,9%. Pärastlõunal aga GDRi tõus jätkus ning päev lõpetati 11,60 dollaril ehk aktsiatesse ümberpanduna 68,78 kroonil. Juhul kui turg Euroopa turg suudab tugev olla ka täna on Eesti Telekomi aktsialt loota vähemalt selle taseme kinni püüdmist.

Tavapärasemast tugevama ja massiivsema huvi all oli eile aga Norma aktsia, kerkides 52 kroonini ehk tasemeni kus ta polnud viibinud pärast hiliskevadel toimunud dividendimaksmist.

Väärtpaberi ligi 2% tõusu taga võis olla see, et tarbijate nõudluse ülalhoidmiseks on mitmed suured autotootjad jaganud inimestele autosid võimalikult soodsate tingimuste alusel. See on kergitanud autotööstuse viimase aja müüginumbreid ja andnud tööd autotootjatele allhankeid tegevatele firmadele.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing