Infomess Teeviit viib kokku ettevõtja ja hariduse pakkuja

Inno Tähismaa 28. november 2001, 16:20

Eesti Noorsootöö Keskus korraldab tänavu kaheksandat korda infomessi Teeviit, mis viib ettevõtjad kokku hariduse pakkujatega.

Seekordne mess Teeviit 2001 toimub 29. novembrist kuni 1. detsembrini Eesti Näituste messipaviljonis. Mess avatakse homme kell 12.

Seekordsel messil soovivad korraldajad kokku viia ettevõtja ja hariduse pakkuja, sest tänavuse ürituse peamiseks märksõnaks on hariduse väljundid, ehk see, millised võimalused avanevad hariduse omandajal tööturule minnes.

Seetõttu ootavad korraldajad tänavusele messile rohkem täiskasvanuid, eriti ettevõtjaid ja teisi hariduse- ja tööturu osapooli, sest suuremat tähelepanu pööratakse just tööturu vajadustele vastava kutsehariduse, täiend- ja ümberõppe võimalustele.

Messi eesmärk on anda noortele informatsiooni õppimisvõimaluste kohta, samuti pakkuda täiskasvanuile teavet täiend- ja ümberõppest. Traditsiooniliselt korraldatakse messi raames Eesti koolide õpilasfirmade tooteid ja teenuseid tutvustav Õpilasfirmade Laat.

Peale haridusasutuste tutvustavad messil end traditsiooniliselt noortele tooteid ja teenuseid pakkuvad firmad, kirjastused, noorte nõustamiskeskused, huvimajad ja paljud noorsooga tegelevad organisatsioonid ning noorsooühendused, kokku 150 eksponenti.

Haridusminister Tõnis Lukas ja rahandusminister Siim Kalas tulevad homme, 29. novembril messile vastama noorte küsimustele. Peaminister Mart Laar on messikülastajate ees reedel, 30. novembril kell 13.30. Traditsiooniliselt on messil esindatud kõik Eesti avalik-õiguslikud ülikoolid, paljud rakenduskõrgkoolid, erakoolid, gümnaasiumid, ameti- ja keeltekoolid. Varasematel aastatel on messihallis käinud ligi 20 000 külastajat.

Messi korraldatakse riigi poolt ning selle viib läbi haridusministeeriumi allasutus Eesti Noorsootöö Keskus. Messi pilet maksab õpilasele 25, täiskasvanutele 30 krooni. Täpsemat infot messi kohta saab internetist aadressil http://www.teeviit.ee

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing