Foorum: Inglise keel tuleks muuta Eestis ametikeeleks

29. november 2001, 13:13

Inglise keele teiseks ametlikuks keeleks tunnistamisega saaks Eesti Euroopas trendiloojaks ning see suurendaks Eesti brändi väärtust rohkem kui on võimalik osta miljardi krooni eest, rääkis Trigon Capitali nõukogu esimees Joakim Helenius Eesti Eduka Arengu foorumil.

Tegemist on küllalt vastuolulise teemaga olukorras, kus Eesti on üsna hiljuti iseseisvaks saanud, märkis Helenius. Sellegipoolest peab ta seda oluliseks, sest nii saab Eesti kasu sellest, mis varem või hiljem niikuinii juhtub.

Heleniuse sõnul ei ole selle muudatusega seotud kulutused märkimisväärsed.

Näiteks on inglise keele ametlikuks keeleks tunnistanud sellised mitte-ingliskeelsed riigid nagu Singapur, Hong Kong ja Mauriitius. Heleniuse sõnul on just see põhjuseks, et nende väliskaubandus on sedavõrd aktiivne.

Inglise keele juurutamise kasuks räägib see, et selle positsioon maailmas järjest tugevneb. 'Ükskõik, kus sa ka poleks, inglise keeles on alati võimalik suhelda ja äri teha,' ütles Helenius.

Samuti saab sellest Euroopa Liidus aktsepteeritud asjaajamise keel. Prantsuse keel on Heleniuse sõnul vaid ajalooline pärand, mille tähtsus hakkab kahanema.

Järjest suurem hulk Eesti firmasid hakkab oma töökeelena kasutama inglise keelt. On raske leida kedagi väljaspool Eestit, kes räägiks eesti keelt, seepärast on vältimatu, et välisspetsialistidega hakatakse rääkima inglise keeles.

Vanemad tahavad, et nende lapsed õpiksid seda, sest keeleoskus annab lastele tunduvalt rohkem võimalusi elus läbi lüüa.

Ka Eesti edukus tulevikus sõltub sellest, kui hästi räägitakse inglise keelt, sest seda räägivad need, kes toovad siia välisinvesteeringuid.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing