Tartu erakliinikusse Elite pääseb sünnitama 15 000 krooni eest

03. detsember 2001, 08:47

Günekoloog Andrei Sõritsa avas eile Tartus 30 miljonit krooni maksva erahaigla Elite, kus lapse ilmaletoomine võib hakata maksma kuni 15 000 krooni, kirjutab Postimees.

Sõritsa sõnul kergendab sünnitus talle kuuluvas erakliinikus patsiendi taskut 6000 - 10 000 krooni võrra sõltumata sellest, kas haigekassa Elite?iga lepingu sõlmib või mitte. Kui haigekassa ütleb ?ei?, kujuneb sünnituse hinnaks 11 000 - 15 000 krooni.

?Taotleme siiski haigekassa raha kõigile teenustele,? kinnitas Sõritsa. ?Kui erahaiglal on sotsiaalministeeriumi litsents, valib haige, kuhu ravile läheb. Haigekassa ei peaks tegema vahet, kus kvalifitseeritud arstiabi pakutakse.?

Tallinnas Nõmme erahaiglas Fertilitas maksab tavasünnitus ligi 10 000 krooni. Kui sünnitajal on ravikindlustus, tasub sellest summast 4680 krooni Harju osakond ning patsiendi kanda jääb keskmiselt 5000 krooni. Muist Fertilitases sünnitajaid ei maksa aga haigekassa rahale lisaks sentigi, sest ei soovi perepalatit või muid lisateenuseid.

Tänavu ei võta Elite vastu ühtki sünnitajat, sest Sõritsa sõnul vajab kliinik kõigepealt sissetöötamist.

Sõritsa sõnul ei pretendeeri Elite riiklikest kliinikutest kõrgemale meditsiinilisele tasemele. ?Samas on meil suurem võimalus patsientidele privaatsuse ja lisamugavuste loomiseks.?

Näiteks pakub Sõritsa kliinik naistele sünnitusvalude leevendamiseks mullivanni, hotellisarnastel peretubade korrusel on interneti püsiühendus, haiglas invatualett jne.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing