Kolmapäev 22. veebruar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Börsiülevaade: kõik liidrid tugevad

05. detsember 2001, 15:39

Rõõmustavate Euroopa aktsiaturgude kõrval kaubeldi täna kõigi Tallinna börsi liideraktsiatega viimase kolme-nelja kuu kõrgeimate tasemete juures. Kõigi mõjusamalt kosus Hansapanga aktsia, mis sulgus 152,75 kroonil ehk 2,2% kõrgemal kui päev varem.

Igati korraliku kauplemisaktiivsuse taustal augusti lõpu hinnatasemeni välja hüpanud panga aktsia liikus päevaga üles täpselt samapalju kui ta suuromaniku Swedbanka aktsia Rootsis.

Suuremad kui ka väiksemad aktsiaturud on taas uskumas välisanalüütikute ja suurfirmade juhtide sõnavõtte, et juhtivad majandused ning ettevõtted on praegu kõige sügavamat mõõna ületamas ning tunneli lõpus paistab valgust.

Kõige enam on sellisest ellusuhtumisest täna jõudu saanud tehnoloogiasektor, kuid positiivne meeleolu on kandunud ka paljude vana sektori aktsiate, muuhulgas auto-, kindlustuse- kui ka pangandussektori väärtpaberite vastu.

Kogu tehnoloogiasektori hiilguse juures oli üllatavalt nõrk teisipäeval ligi 3% kosunud Eesti Telekomi <GR#EE.ETL> aktsia.

Kuigi täna keskpäeval osteti aktsiaid juba koguni 71,50 krooniga, mida väärtpaberi eest ei ole välja käidud pärast 16. juulit, kujunes aktsia sulgemishinnaks sarnaselt eilsega 70 krooni.

Norma <GR#EE.NORMA> aktsia sulgus 53,20 kroonil ning kordas sellega kõrgeimat sulgemishinda, kus tal on õnnestunud pärast maikuu dividendimakset viibida.

�rip�ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing