Järjekorrad Eesti-Vene piiril lühenevad nädala lõpuks

05. detsember 2001, 08:39

Vene tolli agaruse tõttu püsisid Eesti idapiiril pikad veoautode järjekorrad ka eile ning olukorra lahenemist pole loota enne nädalavahetust, kirjutab Eesti Päevaleht.

?Probleem on selles, et Vene toll võtab kõik autod lahti ja otsib valesti deklareeritud kaupa,? ütles kaks ööpäeva autoga piiril järjekorras seisnud Lembit Adamson eile õhtul.

Adamsoni sõnul on Vene tollis võimalik asjade käiku kiirendada paarisaja rubla suuruse meeleheaga. Ta lisas, et tema kolleeg oli sunnitud maksma aga 1500 rubla, kuna vastasel juhul tulnuks kaupa täis külmutushaagis tollilaos tühjaks laadida.

?Tundub, et öösiti liigub asi millegipärast kiiremini, sest pimedas on musti asju ilmselt parem ajada,? märkis Austriast Peterburi kaupa vedav Adamson.

Narva piiripunktis seisis eile õhtul järjekorras üle 50 auto, päeva jooksul ületas piiri 20 veokit.

Kagu piirivalvepiirkonna pressiesindaja, veebel Ervin Eichenbaum märkis, et olukord on kurb. Luhamaal oli terve eilse päeva järjekorras umbes 80 veoautot. ?Päeva jooksul on läbi lastud seitse-kaheksa suurt autot,? lisas ta.

Koidula piiripunktis ootas ligi 20 veoautot, kuid see ei ole palju rohkem tavapärasest.

Eelmisel nädalal alanud segaduse põhjustas Vene tolli kasvanud aktiivsus. ?Vene tolliametnikele anti korraldus teostada täielik kontroll Lätist ja Leedust tulevatele autodele,? ütles Eesti tolliameti pressiesindaja Aivar Pau, lisades, et Vene toll on suunanud alates sellest nädalast piirile lisajõudu.

Olukorra normaliseerumist on Luhamaal oodata nädala lõpuks.

Seisak puudutab vaid veoautojuhte, jalgsi või sõiduautoga piiri ületamisel probleeme ei ole.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing