Esmaspäev 20. veebruar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Autoomaniku hagi võib viia Moskvitshi pankrotti

20. detsember 2001, 14:30

Täna arutab Moskva arbitraazhikohus autotehase Moskvitsh pankrotiasja, mille esitas tavaline autoomanik Vladimir Beloussov.

Esmakordselt Venemaal otsustas halva kvaliteediga toote ostja pankrotistada kogu ettevõtte, kirjutab Vedomosti.

Beloussov rääkis Vedomostile, et ostis 1998. a lõpus naisele auto Svjatogor, millega 1999. a juulis toimus ootamatu liiklusõnnetus. Autoinspektsioon fikseeris, et avarii põhjustas roolisüsteemi varjatud defekt. Beloussov soovis algul tehaselt uut masinat, kuid autokompanii keeldus.

1999. a andis Beloussov asja kohtusse, kus kaebust arutati kaks aastat ja lõpuks otsustati, et autotehas peab maksma kompensatsiooni nii auto kui tekitatud moraalse kahju eest.

Kassatsioonikohus oli samuti Beloussovi poolt, vähendades vaid summat, mille autotehas peaks maksma.

Tehas ignoreeris kohtuotsust, jättes summa maksmata. Siis andis Beloussov sisse pankrotihagi. Vastavalt Vene seadustele saab seda teha iga isik, kelle nõudmised tehase vastu ületavad 500 minimaalset kuupalka (üle 50000 rubla).

Moskvitshi juhtkond sai aru, et asi muutub ohtlikuks. Kiiruga võeti Beloussoviga ühendust, maksti ära võlgnevused ja paluti pankrotiavaldus tagasi võtta.

Beloussov võttiski avalduse tagasi, kuid sellegipoolest on üsna suured shansid, et kohtus läheb Moskvitshil raskeks.

Esiteks peab autotehas esitama motiveeritud põhjenduse, miks ei tagastatud Beloussovile raha, esitama kõikide kreeditoride registri jpm. Kui selgub, et firmal on võlad riigieelarve ees, aga need tal on, pluss negatiivne bilanss, siis kuulutatakse tehasele pankrot.

Moskvitshi tippjuhtidega Vedomostil rääkida ei õnnestunud.

<#Vedomosti=http://www.vedomosti.ru/stories/2001/12/20-55-01.html>

�rip�ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing