EPL: Ojuland alustab üleeuroopalist valimiskampaaniat

06. veebruar 2004, 07:59

Euroopa Nõukogu peasekretäriks kandideeriv välisminister Kristiina Ojuland alustab üleeuroopalist jõulist valimiskampaaniat.

Tema pääs 45 maad ühendava organisatsiooni juhiks tähendaks suurt edu ka Eesti riigile, kirjutab Eesti Päevaleht.

Lähikuud tulevad Ojulandil pingelised, rahvusvaheline kampaania toob palju visiite. ?On selge, et seda ei saa teha ministri töölaua tagant,? ütles Ojuland. Juba ülejärgmisel nädalal sõidab ta Londonisse, millele järgneb rida visiite Kesk-ja Ida-Euroopa riikidesse. Enamik eelseisvatest välisreisidest on varem kavandatud kahepoolsed kohtumised.

Tema tippametisse pürgimisele aitavad kaasa Euroopa Nõukogu liikmesmaades resideerivad suursaadikud ja EN Parlamentaarse Assamblee (ENPA) Eesti delegatsioon. Lisaks on välisministeeriumis moodustatud töörühm, mis kandideerimisprogrammi kokku paneb.

?See pole ühe isiku, kodanik Kristiina Ojulandi kandideerimine. Siin on ilmselgelt tegu Eesti riigi maine ja Eesti riigi välispoliitiliste huvidega,? rääkis Ojuland. ?Eestil seisab ees tõsine katsumus, mis näitab, kas suudame kokku hoida.? Suurt rolli hakkab mängima Eesti ajakirjandus, mida jälgitakse tähelepanelikult ka mujal, lisas ta.

Peaministrit asendanud majandusministri Meelis Atoneni sõnul kinnitas valitsus Ojulandi kandidatuuri kui kõige sobivama. ?Meil on ilmselge huvi kinnistada end rahvusvaheliselt tähtsas organisatsioonis,? ütles Atonen.

Uue peasekretäri valivad ENPA 313 põhiliiget juunis Strasbourgis. Ojulandiga võistlevad kaks konkurenti, ENPA praegune peasekretär austerlane Walter Schwimmer ja Terry Davis Suurbritanniast.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing