IAS takistab riigihanget Haabersti ristmiku väljaehitamiseks

10. veebruar 2004, 13:05

Tänavu riigiasutustele kehtima hakanud rahvusvahelistel raamatupidamisstandarditel (IAS) põhinev seadus takistab Haabersti ristmiku väljaehitamist.

Raepress teatas, et Tallinna linnavalitsus ei anna nõusolekut Haabersti mitmetasandilise ristmiku investeerija ning ehitaja riigihanke läbiviimiseks. Nõusoleku andmine seisab kapitalirenti käsitleva juhendmaterjali taga, mida koostab praegu rahandusministeerium.

Otsuse eelnõu Haabersti ristmiku riigihanke korraldamiseks oli valmis juba novembris, märgib Raepress, mil see saadeti ka hinnangu andmiseks rahandusministeeriumile. Ministeeriumi vastusest selgus aga, et juhul kui Haabersti ristmiku rajamisel on Tallinna linna poolt hinnanguliselt makstavate tasude nüüdisväärtus peaaegu sama suur (üle 90%) kui vara soetusmaksumus, siis kannab projektiga seotud olulise riski Tallinna linn ning tegemist on kapitalirendi ehk linna kohustuste suurenemisega.

Abilinnapea Jüri Ratase sõnul saab Haabersti ehitusprojekti jätkata tingimusel, et rahandusministeeriumi poolt koostatava avaliku ja erasektori koostööprojektide raamatupidamislikku kajastamist selgitava juhendmaterjali alusel on Haabersti ristmiku ehitusmaksumus kajastatav teenuste ostmisena ehk kasutusrendina.

Rahandusministeeriumis on alustatud avaliku ja erasektori koostööprojektide raamatupidamislikku kajastamist selgitava juhendmaterjali väljatöötamist, mis viib avaliku ja erasektori koostööprojektide kajastamise raamatupidamises vastavusse rahvusvaheliste standarditega.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing