Kutsehariduse kvaliteeti aitab tõsta koostöö ettevõtjatega

03. märts 2004, 17:02

Peaminister Juhan Partsi ja ettevõtlusorganisatsioonide esindajate tänasel kohtumisel oli peatähelepanu kutsehariduse tulevikul.

Teiste teemadena puudutati valitsuse Euroopa Liidu poliitikat ning valitsuse lähiaja tegevusplaani.
Ettevõtlusorganisatsioonid andsid peaministrile üle oma ettepaneku vabastada tööandjate kulud töötajate taseme- ja täiendõppele erisoodustusmaksust. Peaminister Partsi sõnul on täiendõpe osas vastavad soodustused juba täna olemas, ettepanek väärib aga kaalumist tasemekoolituse osas. ?Valitsuse prioriteet sel aastal on samas soodustada terviseedendamisest, mis on koolituse kõrval väga oluline investeering inimestesse, ? lisas Parts.

Kohtumisel osalenud haridus- ja teadusminister Toivo Maimets tutvustas ümarlauas osalejatele kutsehariduse 2005-2008 arengukava koostamise lähteseisukohti ning tõi välja kolm laiemat valupunkti: majanduse tööjõuvajadused, kutsehariduse maine ning kutseharidussüsteemi paindlikkus.
?Konkreetne ja vahetu koostöö konkreetse kooliga annab soovitud tulemuse, ? ütles Maimets. Tiheda koostöö huvides on näiteks vajalik, et kutsekoolide nõukogudes oleks esindatud tööandjad, kutsekoolide koostöö ettevõtetega hõlmaks pikaajalisi konkreetseid kokkuleppeid praktikabaaside sisseseadmiseks jne. Peaminister tegi kohtumisel ettepaneku haridus-ja teadusministeeriumile kaasata arengukava väljatöötavasse töörühma ettevõtjate esindajad.

Peaminister ja ettevõtlusorganisatsioonide esindajad kohtuvad regulaarselt kord kvartalis, järgmine kohtumine leiab aset aprillikuus.

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing