Euroopa börsid: liitumistuhinas ravimisektor teeb Euroopas ilma

22. aprill 2004, 13:03

Euroopas teeb täna ilma ravimisektor, kuna Novartis alustas Avnetisega liitumisläbirääkimisi, püüdes sellega nurjata Sanofi vaenuliku ülevõtmispakkumise.

Euroopa suuruselt kolmas ravitootja Novartis langes uudise peale 2,2%, tasemeni 56,10 Shveitsi franki ning Avantis tõusis 3,6%, jõudes 65 euroni.
Uudise peale tõusis ka Sanofi, liikudes 56,05 eurol ehk 3,3% plussis.

Novartise juhatus otsustas hakata pidama läbirääkimisi Aventisega, et ettevõtted võimaluse korral ühendada. Tehingu tulemusena sünniks maailma suuruselt teine ravimitootja, mis jääks alla ainult Pfizerile ning maailma suurim vähivastaste ravimite tootja.

?Kõik räägivad viimase aja meeletutest ebaõnnestunud liitumistest,? ütles uudisteagentuurile Bloomberg Kepler Equities analüütik Denise Anderson, kes soovitab Novartis aktsiaid osta. Novartise ja Aventise ühinemist peab Anderson aga mõlema ettevõtte poolt vaadatuna igati reaalseks.

Novartise on Aventise eelmisest kosilasest Sanofist kaks korda suurem, tal on väga hea krediidireiting ja palju vaba raha.

Aventis lükkas tagasi Sanofi poolt tehtud ülevõtmispakkumise hinnatasemel 56,70 eurot aktsia kohta tagasi, kuna see oli madal.

Põhjala börsidel on tugevalt liikunud Soome kütusekontsern Fortum, mis avaldas prognoositust parema esimese kvartali puhaskasumi, kuna nafta rafineerimise ja generaatorite tootmise efektiivsus paranes tunduvalt.
Aktsia tõusis keskpäevaks 6,1%, tasemeni 9,58 eurot.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing