EPL: Eesti-Venemaa piiri asemele jääb ka euroliidus kontrolljoon

27. aprill 2004, 07:46

Eesti-Vene piirile ei tule 1. maist Euroopa Liidu sümboolikaga piiriposte, sest Eesti ja Venemaa vahel on jõustumata piirilepingu tõttu endiselt kontrolljoon.

Eesti ja Läti piir Venemaaga on Euroopa Liidus erandlik, sest kusagil mujal ei asenda Euroopa Liidu piiri kontrolljoon nagu kahes Balti riigis, kirjutab Eesti Päevaleht.

?See ei ole küll sisuline probleem, vaid formaalne, aga eeldan, et üks esimesi asju pärast 1. maid, mida Euroopa Liidu ja Venemaa suhetes arutama peaks, on Eesti ja Läti ning Venemaa vahelised piirilepingud,? ütles eksvälisminister, sotsiaaldemokraat Toomas Hendrik Ilves.

Tema sõnul on Euroopa Komisjon 1998. aastast tõstatanud Venemaaga suheldes alati ka Eesti ja Läti piirilepingu küsimuse. ?1. maist, kui oleme ise liidu täisliikmed, siis peame ise olema selles küsimuses aktiivsed Euroopa Liidu sees,? lausus Ilves.

?Tehniliselt on piirileping valmis,? ütles Marika Post välisministeeriumi pressitalitusest.

Eesti ja Venemaa piirilepingu tekst on pärast korduvaid täpsustusi kokku lepitud juba 1999. aastal, aga see ei ole siiani parlamentides kinnitatud, mistõttu see ka ei kehti.

Eesti-Vene piiri rahvusvahelistes piiripunktides hakkab pärast 1. maid lehvima Euroopa Liidu lipp ja luuakse eraldi kontrollikoridor Euroopa Liidu, Euroopa Majandusühenduse ja ?veitsi kodanikele ning teine koridor teiste maade kodanikele.

?See on samamoodi nagu kõigis suurtes rahvusvahelistes piiripunktides, nagu reisisadamas ja Tallinna lennujaamas, aga ka Läti piiril,? ütles Kohv.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing