Pariis ja Berliin tahavad Euroopa Komisjonis majandustega seotud volinikukohti

29. juuni 2004, 09:37

Saksamaa ja Prantsusmaa teatasid eile, et tahavad uues Euroopa Komisjonis saada majandusküsimusi kureerivaid kaalukaid volinikukohti.

Seda ?tasuks? toetuse eest Portugali praeguse peaministri Jose Manuel Durao Barroso nimetamisele Romano Prodi järeltulijaks Euroopa Komisjoni presidendi kohale, kirjutab Financial Times.

Saksamaa kantsler Gerhard Schröder andis mõista, et Saksamaa tahab omale nn ?supervoliniku? portfelli, kes koordineerib majandus- ja tööstuspoliitikaga seotud küsimusi ning oleks ühtlasi Komisjoni asepresident. Saksamaa nimetas esmaspäeval oma volinikuks uues komisjonis praeguse laienemisvoliniku Günther Verheugeni.

Prantsusmaa, kellel on Komisjoni praeguse konkurentsivoliniku Mario Montiga palju vaidlusi Prantsuse firmade kohtlemise üle, soovib FT andmeil konkurentsivoliniku portfelli. Teiste allikate andmeil on Prantsusmaa huvitatud rahandusvoliniku portfellist, mida omakorda varjutavad Prantsusmaa probleemid eelarvedistsipliiniga ning euro aluseks oleva stabiilsuspakti nõuete eiramine.

Suurbritannia soovib FT andmeil siseturu voliniku portfelli, mille pädevuses oleks Euroopa rahaturgude ja teenuste turu avamine konkurentsile.

Kaalukat portfelli majandusküsimustes soovib ka Poola volinik Danuta Hübner.

Hispaania toetas Barroso kandidatuuri väidetavalt kinnituse vastu, et Javier Solana jääb edasi ELi välispoliitika juhiks ning saab edaspidi ELi esimeseks välisministriks.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    10. November 2009, 00:00
    Otsi:

    Ava täpsem otsing