Börsikommentaar: Riigi sunddividendiplaan võib hoida Eesti Telekomi superdividendimaksjate seas

13. juuli 2004, 10:01

Riigi sunddividendide plaan võib hoida Eesti Telekomi superdividendimaksjate seas. Sellisele järeldusele tuli Austria pank CA-IB.

Austria pank usub, et Matav, Cesky Telecom, Eesti Telekom, Rostelecom ja TPSA pakuvad 2005. aastal umbes 8 protsendist või kõrgemat dividenditootlust. Suurim potentsiaal ühekordseks suureks dividendiüllatusteks on 2-3 aastases perspektiivis Eesti Telekomil ja Rostelekomil.

Eesti Telekomi puhul on võimalik superdividend, kui TeliaSonera teeb diili riigiga. Vastasel puhul on võimalikud suured dividendid.

Riik eelistab dividenditulu osaluse maha müümisele, kuna selle saab kanda jooksvasse riigieelarvesse ja dividendimaksed maksustatakse.

TeliaSonera tahab osta välja Eesti Telekomi, mille puhul üheks võimalikuks stsenaariumiks on riigiga kokkulepe massiivse dividendi maksmiseks vastutasuna riigi nõusolekule müüa Eesti Telekom mõistliku hinnaga TeliaSonerale. Kui sellist diili ei tehta, on TeliaSonera huvi hoida Eesti Telekomi dividendid väiksed, alandades sel teel aktsia hinda ja suurendada madalama hinnaga pakkumise õnnestumise tõenäosust. Eesti valitsus vaatab võimalust sundima kõiki firmasid maksma osa kasumist dividendideks.

CA-IB soovitab Eesti Telekomi aktsiat hoida.

Riigil ja TeliaSOneral on jätkuvalt vastakad huvid. Kui varem tahtis riik pakumise käigus saada kõrgemat hinda oma osaluse eest Eesti Telekomis, siis nüüd tahaks riik võimalikult suurt dividenditulu. TeliaSonera huvi pole muutunud. Nemad tahavad osta Eesti Telekomi nii madala hinna juures kui võimalik.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing