Res Publica: koalitsioon ei soovi Ühispanga skandaali käsitlemist

24. jaanuar 2006, 13:47

Riigikogu ei toetanud tänasel istungil RP plaani tellida sõltumatu raport Ühispanga endiste juhtidega seotud finantstehingute asjaolude selgitamiseks.

Res Publica soovis eelnõus, et valitsus oleks tellinud väljastpoolt Eestit sõltumatu finantsasjatundja raporti, hinnanguga AS Eesti Ühispank endiste juhtidega seotud finantsskandaali põhjustanud tehingutele ja juhtimisotsustele.

Samuti soovisid algatajad teada huvide konfliktidest, mis võisid esineda tehingute ja otsuste tegemisel, või nende uurimisel.

Täna parlamendis eelnõu kaitsnud Ken-Marti Vaher ütles, et seda uurimist on praegu vaja veel rohkem kui sügisel. Olukorras, kus Eesti valmistub üle minema Eurole, peab Vaheri sõnul üksikasjalikult selgitama asjaolusid ja kahtlusi, mis on tugevalt kahjustanud Eesti Panga ja kogu finantsjärelevalve usaldusväärsust.

'Kindlasti ei tule Eesti tõsiseltvõetavusele ja rahvusvahelisele usaldusväärsusele kasuks infopuuduses tehtud järeldused Eesti Panga presidendi sammude kohta lähiminevikus. Peame vältima alusetut süüdistamist ja ka kahetsusväärset kinnimätsimist,' ütles Vaher.

Ta rääkis, et praegu on kriitiline usaldusväärsuse huvides saada selgeid ning arukaid, faktidega toestatud vastuseid küsimustele, mis on jäänud Eesti Panga presidendi poolt vastamata.

Tänasel hääletusel sõltumatu väliseksperthinnangu tellimiseks toetas Res Publica algatatud eelnõu 28 opositsionääri, selle vastu oli 50 koalitsioonisaadikut.

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing