Veofirmad maksid maksuameti teatise peale maksu ära

24. jaanuar 2006, 14:34

Maksu- ja Tolliamet teavitas veofirmasid tekkinud raskeveokimaksu võlast ning selle tulemusena laekus kiiresti peaaegu pool maksuvõlast, teatas amet.

Maksuhaldur saatis möödunud aasta novembrikuu keskel raskeveokimaksu võlglastele välja ligi 1475 kirja, teavitades neid võlast, mis kokku oli 4,6 miljonit krooni. Kirja tulemusena vähenes raskeveokimaksu võlasumma viieteist päevaga ligi 2 miljoni krooni võrra.

Sarnaseid teavitamisi on maksuhaldur edukalt praktiseerinud ka varasemalt ning arvestades tegevuse tulemuslikkust, planeerib amet teavitusprotsessi laiendada ka teistele maksuliikidele. Raskeveokimaks oli maksuvõla teavituse 2005. aasta pilootprojektiks valitud põhjusel, et tegemist on suhteliselt uue, alles teist aastat kehtiva maksuga, millest klientide teadlikkus teiste maksudega võrreldes ei ole väga suur. Samuti puudub raskeveoki maksul deklaratsioon ja andmeid saab kontrollida vaid E-maksuametist.

Raskeveokimaksu maksab raskeveoki omanik või vastutav kasutaja, kes kasutab sõidukit kasutuslepingu või omandireservatsiooni müügilepingu alusel veoste vedamiseks ette nähtud raskeveokilt, mille registri- või täismass ületab 12 tonni. 2005.a riigieelarves oli maksuhalduri kinnitatud kohustus koguda nimetatud maksu 54 miljonit krooni, aasta viimase kuupäeva seisuga oli riigieelarvesse laekunud 55, 6 miljonit krooni raskeveokimaksu.


Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing