Euroopa Komisjonil pole plaanis muuta ema- ja tütarettevõtte direktiivi

16. märts 2006, 13:13

Res Publica juht Taavi Veskimägi sai Euroopa Komisjoni volinikult L?szló Kov?cs"ilt vastuse, et ema/tütarettevõtte direktiivi pole kavas muuta.

Maksu- ja tolliküsimuste eest vastutav volinik Kovacs teatab kirjas, e Komisjon ei plaani teha mingeid muudatusettepanekuid ema- ja tütarettevõtte direktiivi seoses Eesti ja Euroopa Liidu õiguse vahel olevate vastuoludega. Kov?cs rõhutab, et Eesti peab viima oma tulumaksuseaduse kooskõlla acquis-ga Eestile antud üleminekuperioodi lõpuks.

'Sellega peaks Eesti positsioon loodetavasti lõplikult selge olema ka meie pea- ja rahandusministrile. Mõlemad ministrid on mitmel korral väitnud, et üheks võimaluseks Eestis kehtiva ettevõtete tulumaksusüsteemi säilitamiseks on muuta praegu kehtivat ema- ja tütarettevõtte direktiivi,' teatas Taavi Veskimägi.

Arutelu tulumaksu lahenduste osas tuleb Veskimägi sõnul riigis käivitada kohe. Res Publica ettepanek on lihtne: maksustame ettevõtete aastatulu madalalt - vaid 5 protsendiga - ja teenime pigem sellelt, et paljud ettevõtjad otsustavad kolida Eestisse ja deklareerida oma tulu Eestis. Lisaks peame õigeks vähendada maksu eraisikutele makstavatelt dividendidelt, viies see 15% peale. Nii muutuks ettevõtluse maksukoormus kokkuvõttes minimaalselt ja Eesti muutuks ettevõtluskeskkonnana senisest veelgi atraktiivsemaks.


Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing