Tallinna linnakohus mõistis vendadelt Sõnajalgadelt välja 12,7 miljonit krooni

23. märts 2006, 16:54

Tallinna linnakohus mõistis eile ASi Ämälärd, endise ärinimega AS Sõnajalg, pankrotivarasse vendadelt Oleg ja Andres Sõnajalg välja 12,7 miljonit krooni.

Lisaks mõisteti välja kahelt vennalt kokku riigituludesse riigilõivu 445 416 krooni.

Oleg Sõnajalg ise ei soovinud teemat eriti kommenteerida. 'Mina seda kohe kindlasti praegu ei kommenteeri, esiteks ei ole ma ise seda otsust näinud ja teiseks ei ole Tallinna linnakohus meilt midagi välja mõistnud - see on esimene aste ja kui see oli meie jaoks negatiivne, me kaebame selle edasi ja vaatame, mis kohus otsustab,' ütles vendadest vanem, Oleg Sõnajalg. 'Kindlasti Te teate, et kohtu otsus jõustub kolmanda astme kohtu otsusega. Kui see oli meie jaoks negatiivne, tõenäoliselt me kaebame edasi, kui see oli positiivne, siis on kõik korras.'

Viljandi Maakohus kuulutas ASi Ämälärd pankroti välja 4. mail 2001. Kuni 17. märtsini 1998 olid äriühingu juhatuse liikmeteks Oleg ja Andres Sõnajalg. 1997. aastal oli AS Ämälärd põhiliseks majandustegevuseks laenude andmine. ASi Ämälärd rahastas põhiliselt Tallinna Pank, kelle õigusjärglane on AS SEB Eesti Ühispank.

Pärast pankroti välja kuulutamist selgus, et võlausaldajate nõudeid ei ole võimalik rahuldada vara puudumise tõttu. Kohus leidis, et Oleg ja Andres Sõnajalg ei käitunud juhatuse liikmetena laenu andes AS Sõnajalg jaoks majanduslikult otstarbekalt ja panid toime sellega raske juhtimisvea, mistõttu vastutavad ka ASile Sõnajalg tekkinud kahju eest.

ASi Ämälärd pankrotimenetluses on suurim võlausaldaja AS SEB Eesti Ühispank.

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing