Jäätmetehase keskkonnanõudeid muudeti

29. märts 2006, 17:49

Tänasel Väike-Maarja vallavolikogu istungil muudeti kohaliku Loomsete Jäätmete tehase detailplaneeringut nii, et see saaks üle 1,5 aasta viibinud kasutuloa.

Kokku muudeti 2002. aastal kehtestatud detailplaneeringus viite keskkonnakaitset puudutavat punkti, millega teiste hulgas kaotati nõue ära püstitada 90m korsten, töödelda jäätmed 24 tunni jooksul ja ehitada jahutav hoiuruumi.

Avalikul istungil viibinud kohaliku elaniku Jüri Elmendi sõnul oli saal puupüsti täis nii, et osad inimesed seisid väljas. „Mingid arutelu rahvaga ei korraldatud,” sõnas pettunud Elmend, kes on pikalt võidelnud jäätmetehase probleemide lahendamise eest. Tema sõnul ei olnud otsus üksmeelne.

Hetkel volikogu istung kestab.

2002. aastal tehtud detailplaneeringu punktid, mida muudeti:
• Tehasesse varutav tooraine ei tohi olla roiskunud, jäätmed peavad tehasesse jõudma 24 tunniga. Põhjendus: Euroopa Liidus ega ka Eestis ei ole kehtestatud eeltoodud nõuet.

• Kahe paralleelse tehnoloogilise tootmisliini projekteerimine. Põhjendus: tehasel on dubleeritud vaid tehnoloogilise liini tähtsamad seadmed. Kahe tootmisliini väljaehitamine ei ole majanduslikult otstarbekas ja on ebamõistlikult koormav.

• Jahutatava jäätmete hoiuruumi ehitamine, kus temperatuur on maksimaalselt +2 YC. Põhjendus: tehases ei toimu jäätmete hoidmist, on vaid vastuvõturuum. Jäätmed töödeldakse tavaliselt saabumise päeval.

• Bioloogilise õhufiltri ööpäevaringne toimimine. Põhjendus: bioloogilise filtri asemel on paigaldatud termooksüdeerija.

• Ehitada 90 m korsten, mis tagab avarii korral piisava lõhnade hajumise. Põhjendus: plaanitud bioloogilise filtri asemel kasutatakse termooksüdeerijat, mille puhul piisab praegusest 25 m korstnast.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing