Valitsus sulgeb Põhja-Eesti verekeskuse

30. märts 2006, 10:29

Valitsus otsustas lõpetada 1.juuniks Põhja-Eesti verekeskuse tegevuse, põhjendaduseks vajaduse puudumine osutada verekeskuse teenuseid riigiasutuse tasandil.

Pärast Põhja-Eesti verekeskuse likvideerimist hakkab teenuseid osutama SA Põhja-Eesti Regionaalhaigla vastav struktuuriüksus, vahendab ETV24.

Põhja-Eesti regionaalhaigla on seni olnud ka Põhja-Eesti verekeskuse toodete suurimaks tellijaks ja kasutajaks. Samas on riigikantselei teatanud, et seni puudub õiguslik alus teenuse osutamise üleandmiseks eraõiguslikule juriidilisele isikule.

Sotsiaalministeerium kavandab probleemi lahendamiseks muuta vereseadust, nähes ette võimaluse halduslepingu sõlmiseks. Eelnõu seletuskirja kohaselt tagab sotsiaalministeerium teenuse osutamise kuni seaduse muudatuse jõustumiseni vastava halduslepingu sõlmimise teel SA Põhja-Eesti Regionaalhaiglaga.

Riigikantselei märgib, et sellise lepingu sõlmimise õiguspärasus on küsitav, sest vereseadus sätestab, et referentteenuse osutamise tagab sotsiaalministeerium oma valitsemisalas asuva valitsusasutuse või hallatava riigiasutuse kaudu ning haldusmenetluse seaduse kohaselt võib halduslepingu sõlmida vaid volitusnormi alusel.

Sotsiaalministeeriumi hinnangul on kaheldav 1. juunist jõuavad vereseaduse muudatused jõustuda.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing