Euroopa börsidel jätkub tugev nädal

21. aprill 2006, 14:07

Euroopa börsid on inspiratsiooni saanud tugevatest ettevõtete kvartalitulemustest ja liiguvad täna viimase kolme kuu suurima nädalatõusu suunas.

„Ettevõtted toovad välja häid numbreid. Mõnedest ettevõttespetsiifilisest pettumustest hoolimata saame me kinnitust, et asjad liiguvad õiges suunas,” ütles uudisteagentuurile Bloomberg Bankinvest investeeringute juht Daniel Broby.

Euroopa aktsiaturud on tõusnud kõrgeima tasemeni pärast 2001. aasta juunit, kuna Nokia ja Akzo Nobel NV tulemused ületasid sel nädalal analüütikute ootusi ja kadumas on mure, et USA jätkab laenuraha kallimaks muutumist.

Euroopa turge laiahaardelist jälgiv Stoxx 600 on tõusnud sel nädalal 1,8%, mis on tugevaim nädalane tõus pärast jaanuari lõppu.

„Terve nädala on püsinud aktsiate osas positiivne sentiment. Euroopa ettevõtted näitavad korraliku kasvu,” ütles Venture Finanzas aktsiaturu juht Francisco Salvador.

Eile üle ootuste tugevad kvartalitulemused avaldanud ja 5,6% tõusnud Nokia aktsia on lisanud täna hinnale veel 1,8% ja liigub 18,73 eurol.
Mitmed analüütikud on tõstnud aktsia hinnasihti.
UBS AG näeb, et arvestades kasumikasvu võimalusi võib aktsia tõusta veel 20% võrra. HSBC Holdings tõstis väärtpaberi hinnasihi 15,35 eurolt 19,5 euroni.

Nutune päev on olnud täna aga Ericssoni aktsionäridel (aktsia -2,8%, tase 27,9 Rootsi krooni). Ettevõtte näitas esimeses kvartalis üllatuslikult kasumi langust (tõsi küll vaid 0,9%). Ericssoni sõnul oli kasumilanguse taga Marconi varade ülevõtmine.

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing