Laupäev 10. detsember 2016

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

PM: Mängupõrgute arv võib paari aastaga poole võrra väheneda

21. aprill 2006, 07:45

Tallinna ja Tartu linnapeade mure kasiinode rohkuse üle saab lahenduse, sest riik loodab kasiinode arvu paari aastaga poole võrra vähendada.

Rahandusministeeriumis valmib sügiseks hasartmänguseaduse muutmise eelnõu, millega on kavas kehtestada kõigile hasartmängukohtadele uued karmimad reeglid, kirjutab Postimees.

Ühe olulise muudatusena plaanib riik suurendada mänguautomaatide minimaalset arvu ühes mängukohas, et linnapildist kaoksid väiksemad kasiinod.

Kui praegu saab kasiino uksed avada ka pisikeses keldriurkas, omades napilt kaheksat mänguautomaati, siis uue seaduse jõustumisel peab automaatide arv olema kordades suurem. Praegu on eelnõu tööversioonis miinimumarvuks 30–35, mis pole aga lõplik ja võib sügiseks muutuda.

'Kui võtta eelduseks, et minimaalne mänguautomaatide arv jääb 30-le, peaks kasiinode arv Eestis poole võrra vähenema,' kinnitas rahandusministeeriumi nõunik Erki Uustalu.

Samuti on kavas anda valmiva seadusega linnadele suuremad õigused uute kasiinode rajamisele tõkkeid seada. Näiteks kui mängupõrgut tahetakse avada ebasobivas kohas, näiteks kooli, lasteaia või terviseasutuse juures, kaubanduskeskuses või elumajas.

Teisipäeval Tallinnas peetud kasiinode ümarlaual jõudsid Eesti Hasartmängude Korraldajate Liit ja kahe linna juhid kokkuleppele, et lähiajal kaovad linnapildist kasiinode vilkuvad reklaamtuled, samuti asuvad ettevõtjad paigaldama mõne kasiino juurde täiendavat tänavavalgustust ja valvekaameraid, et muuta neid paiku turvalisemaks.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing