Riik uurib 870 000 krooni eest ökoloogilisi maksureformi võimalusi

Gert D. Hankewitz 27. aprill 2006, 11:11

Valitsus nõustus rahandusministeeriumi alusuuringute kavaga, mis on vajalik ökoloogilise maksureformi (ÖMR) elluviimiseks. Uuring maksab 870 000 krooni.

Rahandusministeerium on kavandanud 2006. aastal tellida kolm uuringut kogumaksumusega 495 000 krooni, mis finantseeritakse ministeeriumi enda eelarvest.

Energiatoodete maksustamise uuringu väljundiks on pakkuda lahendusi, kuidas maksustamisega toetada Eesti energeetika strateegiliste eesmärkide saavutamist ning analüüsida maksustamisega kaasnevat sotsiaalmajanduslikku mõju.

ÖMR seiremehhanism, ehk indikaatorite süsteem on vajalik hindamaks ÖMR raames rakendatud ja kavandatavate meetmete tulemuslikkust. Väljatöötatav seiremehhanism peab kajastama nii kavandatavate meetmete reaalset rakendamist vastavalt ajakavale kui pikas perspektiivis ka ÖMR üldise eesmärgi (loodusvarade ja keskkonna säästlik kasutamine) täitmist.

Majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi 2006. a eelarvesse ei ole planeeritud kulutusi ÖMR-ga seotud transpordi valdkonna alusuuringuteks. Transpordi uuringuprojekt koosneb kahest uuringust – transpordi väliskulude hindamine ning transpordimaksude ja nende kehtestamise sotsiaalmajandusliku mõju analüüs.
Majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumil on kavas esitada taotlus Vabariigi Valitsuse reservi vahenditest 375 000 krooni eraldamiseks transpordi valdkonna alusuuringuteks.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing