Laupäev 25. veebruar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Jõelähtme vallas vahetus võim

08. mai 2006, 13:42

Jõelähtme vallavolikogu avaldas täna umbusaldust senisele volikogu esimehele Res Publica esindajale Art Kuumale, uueks esimeheks valiti rahvaliitlane Ardo Lass.

Senine koalitsioon, kuhu kuulusid Res Publica, Isamaaliidu, Reformierakonna ja Keskerakonna esindajad läks hiljuti lõhki kohe pärast seda, kui volikogu oli otsustanud keelduda kooskõlastuse andmisest tiheasustuse lubamiseks Laheranna uuseramupiirkonnas. Senise 7liikmelise Rahvaliidu saadikurühmaga liitus kaks Reformierakonna nimekirjas olnud volikogu liiget ning nii saavutati volikogus uus enamus. Tänasel hääletusel avaldatigi Kuumale umbusaldust 9 poolthäälega.
Uus vallavolikogu esimees Ardo Lass on juba kord olnud volikogu esimees. Seda ajal, mil enda alla ligi 85 hektarit võttev Laheranna piirkond anti ärimees Sulo Niguliga seotud äriühingule opereerida. Operaatorleping nägi muu hulgas ette ka 85 hektari erastamise, mis müüdigi 2001. aastal Niguli juhitud osaühingule Laheranna Arendusgrupp. Toona määrati müügihinnaks veidi üle 11 miljoni krooni, mis tuleb ärimeestel vallale tasuda hiljemalt 2011. aastaks.
Jõelähtme vallas Laheranda kavandatava eramupiirkonnaga seonduvat kajastas pikemalt reedene Äripäev.

Umbusaldushääletus toimus või toimub ka volikogu seniste komisjoniesimeeste suhtes. Hetkel on volikogu istung veel pooleli.

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing