Sundvõõrandatavate maade omanikud said järelemõtlemiseks aega

18. mai 2006, 15:43

Kui Koidula raudteepiirijaama ehitusele jalgu jäävate eramaade omanikud pole 5. juuniks nõustunud kokkuleppehinnaga, käivitub maade sundvõõrandamine.

„Meile tehti selgeks, et kui me pole 5. juuniks oma lõplikku vastust öelnud, siis meiega enam nii leebelt ei räägita ning sundvõõrandamise asjaajamine antakse üle majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumile,” kommenteeris täna Värskas toimunud kohtumist ASi Riigi Kinnisvara (RKAS) esindajatega maaomanik Raina Rannu. Tänasel kohtumisel osales kümmekond inimest, kelle maadest osa jääb piirijaama arendusalasse.

RKAS on teinud maaomanikele omapoolsed pakkumised, millise hinnaga on riik nõus nende maa ära ostma. RKASi pakkumiste keskmine hind on hektari eest 95 600 krooni, kõrgeim pakkumine on 147 000 krooni hektari eest.

Kuigi RKASi pakutud hind on piirkonna turuhinnast kõrgem, peab enamik eraomanikest siiski hinda liiga madalaks. Praegu on 17 eramaaomanikust soostunud pakutud hinna eest oma maa maha müüma vaid neli omanikku.

Raina Rannu sõnul küsib enamik maaomanikest vastu asendusmaad. „Riigi Kinnisvara lubab tagada meile asendusmaa kahe aasta jooksul,” rääkis Rannu. „See on meie jaoks liiga pikk aeg, me tahaks kiiremini teada vähemalt seda, kuhu piirkonda meile asendusmaad pakutakse.”

Koidula piirijaama arendusala suuruseks on ligi 81 hektarit, millest võõrandmisele läheb kokku 34,5 hektarit eramaad. Üle 700 miljoni krooni maksma mineva projekti ehitustööde algus on planeeritud 2007. aastasse.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing