PM: Öine alkoholimüük võib kaduda juba järgmise aasta alguses

19. juuli 2006, 07:45

Järgmisest aastast võib kõikjal Eestis hakata kehtima öine kuiv seadus, kui Riigikogu alkoholiseaduse muudatuse heaks kiidab.

Seaduseparanduse kohaselt on kella 23st õhtul kuni 8ni hommikul alkoholi müük keelatud, välja arvatud baarides, restoranides, hotellides, lennukites, laevades ja avalikel üritustel, kirjutab Postimees.

Sotsiaalministeeriumi rahvatervise osakonna nõuniku Marge Reinapi sõnul tuleb alkoholi öine müük keelata üle Eesti, sest praegu kehtivad piirangud vaid osas omavalitsustes. See tähendab, et inimesed lähevad viina järele naabervalda.

'Alkoholi kättesaadavuse piiramist, seda nii müügikohtade kui ka müügiaja osas, kasutatakse maailmas palju. Erinevates riikides tehtud uuringud näitavad, et selle tagajärjel vähenevad nii tarbimine kui ka alkoholiga seotud probleemid,' lisas Reinap.

Temaga nõustus Põhja politseiprefektuuri vanemkomissar Ants Tsugart, kelle sõnul on öine müügikeeld teinud politsei elu lihtsamaks. Näiteks volbriööl on politseil olnud Tallinnas viimasel ajal vähem tegemist kui varasematel aastatel, kui alkohol oli kogu öö vabalt kättesaadav.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    10. November 2009, 00:00
    Otsi:

    Ava täpsem otsing