Naftat on piisavalt, tuleb lihtsalt sügavamalt puurida

Mariliis Pinn 07. september 2006, 11:25

Mehhiko lahe nafta leiukoht tähendab, et naftavarud ei ole otsa saamas.

Teooria, et naftavarud on otsakorral ja nafta tootmine ei suuda sammu pidada kasvava India ja Hiina majandusega, võib aastakümneteks edasi lükata. Chevroni, Devon Energyi, Statoili õnnestunud test süvapuurimisest tõestas, et on veel kättesaadavaid naftamaardlaid, kirjutab BusinessWeekOnline.

Üks tohutu naftareserv ei lahenda muidugi energiapuudust maailmaturul. Kuid võimalus ammutada naftat ekstreemsetest sügavustest võib leevendada nõudlust pikal ajal.

Piirkonnad nagu Põhjameri Inglismaa põhjaranniku lähedal, Niiluse jõe delta, Brasiilia rannik ja Lääne-Aafrika, kus seni teati naftat olevat liiga sügaval puurimiseks, on nüüd kättesaadavad.

Puurtorn Jack 2, mis asub 280 km Louisiana rannikust, on lausa 8 km sügav. Selle lähedalt loodetakse leida 15 miljardit barrelit naftat.

Selline süvapuurimine ei ole odav. British Petroleum maksab alates järgmisest aastast süvapuurimisõiguse eest 6,2 miljonit krooni päevas.

Matthew R. Simmons, Energia investeerimispanga esimees, jääb skeptiliseks, 'Üks süvapuurtorn ei tähenda midagi ja need on uskumatult kallid pealekauba'

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing