IT Grupi käive kasvas mullu 56 protsenti

Mariliis Pinn 10. jaanuar 2008, 13:55

Eesti infotehnoloogiafirma IT Grupi 2007.
aasta käive oli 109 miljonit krooni, mis kasvas aastaga 56 protsenti, teatas
firma.

IT Grupi juhatuse esimees Esti Ehatamm-Koppel ütles 2007. aastale tagasi vaadates, et see oli IT Grupi jaoks strateegilises mõttes oluline. „Sisenesime jõuliselt jaeturule ning oleme saavutatuga rahul. Peamiselt erakliendile mõeldud Delli toodete müük kasvas 2006. aastaga võrreldes üle kolme korra, äriklientidele suunatud Delli toodete müük kasvas ligikaudu kaks korda,“ sõnas Ehatamm-Koppel.

Umbes 70 protsenti IT Grupi poolt mullu müüdud Delli arvutitest olid sülearvutid, 30 protsenti jagunes serverite ja lauaarvutite vahel.

Positiivne oli Ehatamm-Koppeli sõnul ka IT-täisteenuse ja IT-projektide müügi kasv. „Meil õnnestus IT-täisteenuse ja IT-projektide osa oma müügis suurendada aastaga kaks korda. Kliendid on aru saanud, et IT-alase täishoolduse sisse ostmine väikse ning keskmise suurusega ettevõttesse on oluliselt soodsam, kui oma IT-spetsialisti palgalhoidmine,“ rääkis Ehatamm-Koppel.

Sel aastal plaanib IT Grupp edasi arendada 2007. aastal edukalt käivitunud Delli toodete edasimüüki ning eraklientidele mõeldud Delli ametlikku interneti info- ja ostukeskkonda www.shop.it.ee. Delli shopi kuu müügid on olnud stabiilselt paar-kolm miljonit krooni. Delli internetipoes saab kokku panna just sellise konfiguratsiooni ja värvivalikuga arvuti, nagu inimene ise soovib.

„Kui 2007. aastaks ennustasime välismaiste arvutitootjate ja välismaiste tuntud kaubamärkide võidukäiku, siis 2008. aastat silmas pidades võime öelda, et edukad on need IT-ettevõtted, kes suudavad oma klientidele lisaks soodsale hinnale pakkuda ka kvaliteetset teenust. Meie hinnangul on IT-teenuse ja -toodete ostjad muutunud oluliselt teadlikumaks ning odav hind ei ole ainus peamine argument. 2008. aasta märksõna on kvaliteetne teenus ning riistvara ostetakse pigem koos sinna juurde kuuluva garantii ning järelteenindusega,“ leiab Ehatamm-Koppel.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. January 2008, 13:55
Otsi:

Ava täpsem otsing