Neljapäev 23. veebruar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Suletus rikub EASi mainet

14. jaanuar 2014, 13:11

Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus (EAS) on avaliku sektori organisatsioon, mis jagab Euroopa liidu maksumaksja raha. Seetõttu ei tohiks selle nõukogu esimees organisatsiooni juhi vahetust puudutavatele küsimustele vastamisest keelduda.

EASi nõukogu esimees Cinzia Siig ei ole andnud sisulisi vastuseid Taavi Lauri lahkumise kohta EASi juhi kohalt ning formaalsedki vastused on tulnud vastumeelselt. Ka varem on Siig ajakirjanikega suhtlemisest pigem hoidunud kui selgelt kommentaare jaganud.

Pärast seda, kui Cinzia Siig 2012. aasta alguses EASi nõukokku läks, on ameti maha pannud kolm juhti. Ülari Alamets lahkus kümme kuud pärast Siigi saabumist rahajagamise skandaali tõttu, olles enne seda ametis olnud ligi kümme aastat. Raul Parusk asuski juhina ametisse ajutiselt. EAS korraldas siis uue juhi leidmiseks küll konkursi, kuid konkursi kaudu uut juhti ei leitud ning pakkumine tehti Taavi Laurile. Ilma konkursil osalemata ametisse asunud Laur oli alguses küll teotahet täis, aga nüüdseks on ta ootamatult teatanud, et loobub ametist isiklikel põhjustel. Sisuliselt on see kommentaarist keeldumine.

Kahjuks ei kahanda kommentaaridest keeldumine avalikku huvi küsimuse vastu, miks on juhid EASis viimasel ajal nii kiiresti vahetunud. Juhtide pidev vahetamine ei võimalda luua stabiilset töökultuuri, rääkimata sellest, et tekitada mingeid positiivseid muutusi või muutuda efektiivsemaks.

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
21. January 2014, 10:16
Otsi:

Ava täpsem otsing