Kolmapäev 22. veebruar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

EAS: meie mõju majandusele on märkimisväärne

Indrek Kald 10. veebruar 2014, 14:20

Täna riigikogule oma viimase seitsme aasta tööst ülevaate andnud Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse (EAS) esindajad hindavad organisatsiooni mõju majandusele märkimisväärseks.

EASi toetatud ettevõtted on loonud veerandi kogu Eestis loodavast lisandväärtusest. Viimaseil andmeil on EASilt toetust saanud ettevõtteil lisandväärtus töötaja kohta 30 900 eurot, mis on 31% rohkem kui Eesti keskmine.

Sealjuures oli EASi toetatud ettevõtete ekspordikäibe nominaalkasv keskmiselt kaks korda kõrgem kui oli seatud eesmärgiks riiklikus arengukavas, ulatudes tervikuna 4,8 miljardi euroni. Mängime olulist rolli ka selles, et erasektori investeeringud teadus- ja arendustegevusse on tõusnud 1,5%ni sisemajanduse koguproduktist, teatas EAS.

Erinevate valdkondade lõikes on EAS maksnud toetusi viimasel seitsmel aastal kokku on 801 miljonit eurot.

"2014. aasta on EASile ettevalmistusaeg uueks Euroopa Liidu rahastusperioodiks. Igapäevaselt töötatakse uute toetusmeetmete ning uute toodete ja teenuste väljatöötamise nimel. Ettevalmistamisel on ka EASi tegevusstrateegia koos pikaajaliste eesmärkide püstitamisega," selgitas EASi nõukogu esinaine Cinzia Siig.

Aastail 2007–13 võeti aktiivselt kasutusele Euroopa Liidu struktuurivahendeid ja seetõttu on käimasoleval ajal suurem osa tegevusi suunatud vana perioodi sulgemisele. Eelmise perioodi tegevused kestavad osaliselt kuni 2015. aasta lõpuni.

Siig pidas viimast seitset aastat edukaks nii majanduse elavdamise seisukohast kui ka EASi enda töö tulemuslikkust hinnates. Vaadates tulevikku, nentis ta, et pikaajalised sihid lähtuvad riiklikus arengukavas "Eesti 2020" püstitatud eesmärkidest.

Ühtlasi tõdesid EASi esindajad, et uuel programmperioodil muutub EASi suund toetuste jagajast kliendikeskseks nõustajaks ja kompetentsikeskuseks.

Regevusülevaate andsid riigikogu majanduskomisjonile EASi juhatuse liikmed Martin Hirvoja ja Taavi Laur.

�rip�ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. February 2014, 14:20
Otsi:

Ava täpsem otsing