Hirmu abil rikkaks

02. august 2016, 14:00
Oskuslik investor suudab börsidel vallandunud müügipaanika enda kasuks pöörata.
http://www.aripaev.ee/storyimage/EA/20160802/BORS/160809960/AR/0/AR-160809960.jpg

Nutikal ja riskijulgel investoril pole vähimatki põhjust börsikrahhi peljata, sest kollaps turgudel võib avada suurepärase võimaluse lühikese ajaga imelist tootlust teenida.

Tõele au andes on lihtsaid viise börsidel vallandunud verevalamisest kasu lõigata rohkem kui üks. Tarvis on vaid välja valida endale sobivaim ning võtta arvesse iga valikuga kaasnevaid riske. Milliseid valikuid võiks investorid esmajoones kaaluda?

Hea võimaluse ärevatel aegadel korraliku tootluse teenimiseks pakuvad VIX indeksil põhinevad instrumendid. VIX indeks, mis rahvakeeli on tuntud ka kui hirmuindeks või hirmumõõdik, näitab turuosaliste 30-päevast oodatavat volatiilsust. See indeks on koostatud kasutades S&P 500 indeksi müügi- ja ostuoptsioone.

„VIX indeksit kasutatakse turusentimendi mõõtmiseks,“ kirjeldas LHV vanemmaakler Nelli Janson. „Mida kõrgem on volatiilsuse indeks, seda ebakindlamad on investorid. Teisisõnu, kui turgu tabab näiteks ootamatu negatiivse sisuga uudis, viimaseks heaks näiteks võiks tuua Brexiti, siis tõuseb VIX-i hind eriti kiirelt, kuna turuosalised otsivad oma positsioonidele kaitset teadmatuse ees.“

Sinu tellimus on lõppenud.

Sul pole veel Äripäeva tellimust?

või Loe Äripäeva tutvumishinnaga 1 euro nädalas

Tellijana on Sul võimalus täismahus lugeda neid artikleid:

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
02. August 2016, 13:48
Otsi:

Ava täpsem otsing