Investor Toomas

Kes on investor Toomas

Kes on Investor Toomas?

Ühe Tallinna väikese IT-firma osanik ning samas programmeerijana töötav 49aastane Toomas tegi 2002. aasta alguses kaaluka otsuse. Ta alustas paljudele oma tollastele eakaaslastele mõttetuna tunduvat pensionipõlve kindlustamist.

Toomas võttis teadmiseks, et tema pensionile mineku ajaks (aastal 2031) on pensionäre võrreldes tööjõulise elanikkonnaga Eestis märgatavalt enam kui praegu. See aga tähendab, et soovides korraliku elustandardi jätkumist pensionieas, pole mõtet jääda lootma vaid riiklikule pensionile.

Toomasel oli 2002. aasta alguseks koos miljon krooni ehk 64 000 eurot, mida ta otsustas aktsiaturule paigutada eesmärgiga tagada endale 30 aasta pärast muretu vanaduspõlv. Toomas on liitunud ka pensionisammastega, et kasutada ära riigi pakutavad maksusoodustused ja võrrelda enda portfelli tootlust enda pensionifondide tootlusega. Lisaks jälgib Toomas igapäevaselt oma kulutusi ning otsib erinevaid säästmisnippe.

Investeerimisstrateegia

Toomase investeerimisprogrammi pikkuseks on 30 aastat tootluse eesmärgiks on ta seadnud 12% aastas, mille õnnestumisel muutuks tema 64 000 eurot 30 aasta pärast 2 miljoniks euroks. Toomas investeerib ettevõtetesse, mis on tema hinnangul pikaajalise kasvupotentsiaaliga ning mis on end minevikus heast küljest näidanud.

Ta on koostanud endale nn jälgimisnimekirja erinevatest ettevõtetest, sektoritest ja piirkondadest ehk koondanud tema jaoks huvitavad ja päevakajalised investeerimisideed. Investeerimisotsused vaatab ta reeglina üle korra kvartalis, pärast ettevõtete kvartaliaruannete avaldamist. Ta püüab hoida end tagasi emotsioonide ajendil aktsiate ostmistest ja müümistest ning ei loobu väärtpaberitest, mille hind langeb, kuid potentsiaal säilib. Kui Toomas näeb, et ta on teinud vale investeerimisotsuse, tunnistab ta seda endale ja müüb selle ettevõtte aktsiad maha. Ta kaalub müüki ka siis, kui ettevõtte aktsia on Toomase meelest juba liiga palju tõusnud ning tundub ülehinnatud. Toomas otsustab aktsiate soetamisel mitte rabelda, vaid need aegamööda endale soetada. Aastas teeb Toomas vähemalt 12 tehingut. Toomas püüab oma investeeringud hajutada erinevate majandussektorite, piirkondade ja valuutade vahel. 2015. aasta alguses ehk pärast enam kui kümne aasa pikkust investeerimiskogemust, otsustas Toomas muutuda riskijulgemaks ehk ta hakkas 10% portfellist paigutama riskantsemalt ning lühema ajahorisondiga.

Toomase aktsiaportfell

Sulge Tutvustus

Investor Toomas: tuulutasin rahakotti

28. juuni 2016, 10:53
Ryanairi aktsia hind võttis täna suuna üles.
http://www.aripaev.ee/storyimage/EA/20160628/INVESTOR/160629791/AR/0/AR-160629791.jpg

Ostsin täna hommikul Londoni börsilt juurde portsu Iiri odavlennufirma Ryanairi aktsiaid.

Soetasin turuorderiga 360 lennufirma aktsiat, makstes ühe väärtpaberi eest 11 eurot. Tehingusumma oli täpselt 3960 eurot ja komisjonitasu maksin Swedbankile 14,06 eurot.

Seega ostsin praegu aktsiaid oluliselt odavama hinnaga kui märtsis, mil esmakordselt Ryanairi investeerisin. Toona toimus Brüsseli Zaventemi lennujaamas kaks plahvatust ning lõhkekeha kärgatas ka kohalikus metroos. Need sündmused viisid Euroopa lennufirmade aktsiad langusesse.

Terroripäeval ostsin 303 Ryanairi aktsiat, makstes ühe väärtpaber eest 13,08 eurot ehk ligi 16% võrra praegusest kõrgemat hinda.

Ostu tagamaadest saab pikemalt lugeda siin ja siin. Ettevõtte käekäiku olen jälginud juba mõnda aega ja see on olnud pikka aega minu osturadaril.

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
28. June 2016, 10:53
Otsi:

Ava täpsem otsing