Tegelik niiditõmbaja

19. jaanuar 1998, 00:00

 • Möödunud nädala ja ilmselt ka käesoleva aasta Eesti majanduselu tippsündmuseks on Hansapanga ja Hoiupanga ühinemine. Äripäeva arvates on selle peamiseks initsiaatoriks ja eestvedajaks endine Hoiupanga juhatuse esimees ning Hansa- ja Hoiupanga aktsionär Olari Taal.
 • Kuigi Taal ise soovib jääda varju ja ka Hansapanga nõukogu esimees Hannes Tamjärv kinnitas, et Taal ei ole ühinemisprotsessiga kuidagi seotud, räägivad faktid muud.

  Taali seotust näitab juba see, et ühinemisläbirääkimised algasid eelmise aasta detsembris, kui Taal oli Hoiupanga juhatuse esimees.

  Seni pole veel selge, miks ikkagi kaks edukat kommertspanka otsustasid ühineda. Toimetus peab peamiseks põhjuseks Hoiupanga juhtivtöötajate poolt sügisel Jaapani investeerimispangast Daiwa võetud laenu, mille abil päästeti Hoiupanga aktsiaemissioon. Tegemist oli riskantse tehinguga ja kuna aktsiahinnad nii kiiresti kui loodeti börsil ei taastunud, siis oligi Hoiupanga juhtivtöötajatel vesi ahjus ja nad läksid hansapankurite jutule.

  Tartu ülikooli professor ja Eesti Panga nõukogu liige Mart Sõrg tõi ühinemise ühe põhjusena veel Hoiupanga luhtunud maksekeskuse projekti.

  Nii aktsiaemissiooni päästmine kui ka maksekeskuse käivitamine toimusid Olari Taali juhtimisel ja kui nende kahe projekti ebaõnnestumine on tõesti kahe panga ühinemise põhjuseks, siis ongi kahe panga ühinemise peasüüdlaseks Hansapanga üks asutaja ja praeguse Hoiupanga ülesehitaja Olari Taal.

  Raadio ettevõtlikule inimesele

  Äripäeva raadio 92.4

  Hetkel eetris

  Kava

  Vaata kogu kava
  Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
  06. December 2011, 19:34
  Otsi:

  Ava täpsem otsing